You are on page 1of 21

TÁMOP 3.1.

4-08/2 -2008-0089

II. RÁKÓCZI FERENC BÖLCS DE, ÓVODA, ÁLTALÁNOS ISKOLA, GIMNÁZIUM ÉS


SZAKKÖZÉPISKOLA

FELADATELLÁTÁSI HELY:

CSICSERG ÓVODA
NAGYLÓC

RÁKÓCZI ÚT 137.

TÉMAHÉT

„ Iskolába megy a Bíbic”

Nagylóc, 2010.

Készítette: Dr. Tóth Endréné és Szeles Gusztávné

Nagylóc, 2010.

1
A témahét célja:

Az óvodából iskolába történ átmenet megkönnyítése, a gyermekek sokoldalú személyiség


fejlesztése, a cselekvésre késztetés által,a kompetencia alapú óvodai programcsomag
szellemiségében.

Feladata:

A tanulási képességek megalapozása, a gyermeki érdekl dés felkeltése, a kudarcmentes iskolakezdés


el segítése, személyre szabott pozitív értékeléssel a gyermek személyiségének kibontakoztatása.

Terveink alapja az volt, hogy óvodásaink ezen a héten betekintést nyerjenek az iskolai életbe.
Iskolalátogatással, a leend tanító néni látogatásával, játékos foglalkozások szervezésével, a családi
nap lebonyolításával, a néphagyomány beépítésével valósítottuk meg a projekttervünket. Jó volt látni,
ahogy a gyermekek beleélték magukat iskolás társaik helyzetébe, bekapcsolódtak az órai munkába,
rengeteg pozitív élményt szereztek az együtt töltött délel ttökön. Sokáig tükröz dött játékaikban az
„Iskolába megy a Bíbic” hét témája.
Ezek alapján reméljük és bízunk benne, hogy gyermekeink jól érzik majd magukat az iskolában,
feszültségmentesen kezdik meg tanulmányaikat, örömmel, bizakodással, érdekl déssel várják az
iskolakezdést.

Kívánjuk minden óvodapedagógusnak, hogy óvodásai olyan jókedv ek, nyitottak, érdekl ek és
szeretetre méltóak legyenek, mint a mieink. Ajánljuk mindazoknak ezt a projektet, akik ugyanazt
szeretnék mint mi: felfedeztetni óvodásaikkal az iskola szépségeit a következ életszakasz érdekes
újdonságait, mert….

„Bölcs désb l óvodás lesz,


Óvodásból iskolás,
Akármilyen nagy a világ,
Ez mindenütt így szokás.”……( nem mindegy, hogy hogyan).

2
KÖRNYEZ VILÁG TEVÉKENY MEGISMERÉSE
„ ISKOLÁBA MEGY A BÍBIC”
Téma Iskolalátogatás
A tevékenység célja A gyermekek felkészítése a következ életszakaszra, az iskolai életre
A tevékenység Betekintést nyerni az iskolai tanulási folyamatba.
feladata Az óvodai és iskolai tevékenységek összehasonlítása.
Az érdekl dés felkeltése, motiváció.
A tevékenységet A tanító néni látogatása az óvodában.
megel anyag Beszélgetés az iskoláról.
Iskolai tartalmú képek, könyvek nézegetése.
„ Egy boszorka van”- farsangi dalismétlés
Szükséges eszközök Fényképek, tolltartók, ceruzák, iskolatáska, ollók,ragasztó, vonalzó,
színes újságok.
Vázlat A közös karácsonyi játszónap fényképeinek nézegetése /kit ismernek
fel a képekr l, ráismernek – önmagukra, hová járnak most azok a
gyerekek, mit csinálnak ott ahol vannak? stb./ - beszélgetés
kezdeményezése az iskoláról.
Közös élmények/udvari játék, Mihály napi vásár, ádventi
játszónap/felelevenítése.
Az el re elkészített madárajándékok kiosztása, indulás az iskolába.
Üdvözlés, helyfoglalás után közös játék az els sökkel.
Bekapcsolódás a „ tanulásba”– közös éneklés, mondókázás,
számlálgatás.
Elköszönés – visszaérkezve az iskolából beszélget körben élmények
feldolgozása.
Iskolatáska felpróbálása, tolltartók rendezése, könyvecske ragasztása
Képességfejlesztés
Képességfajták I. II. II.
Értelmi képességek A képek A képek Koncentráló
nézegetésével, nézegetésével képesség fejlesztése
mondókák emlékezet fejlesztés, az órai munkába
ismételgetésével, képzettársítással – mi történ
dalok felidézésével lenne, ha már te is bekapcsolódással.
emlékezet iskolás lennél? Ok- okozati
fejlesztése. Keresztcsatornák összefüggések
fejlesztése az órai megláttatása az
munkára figyeléssel. óvodai és iskolai élet
Hallásfejlesztés a összehasonlításával
mondókával, miben tér el, miben
énekléssel. hasonlít a kett .
A számlálással
logikus gondolkodás,
szándékos és tartós
figyelem fejlesztése.
Szociális képességek Viselkedési Más élettérben A közös szerepléssel
szabályok, alkalmazkodás az a gyermek
udvariassági ottani szabályokhoz, önbizalma. Fejl dik
szokások fejlesztése. egymásra figyelés, együttm ködési
együttm ködés, képessége a közös

3
Iskola látogatás

A tanító néni látogatása

4
HAGYOMÁNYÁPOLÁS
GERGELY- JÁRÁS
A tevékenység célja Hagyományra épül játék
A tevékenység Ismerkedés a hagyományokkal.
feladata Az iskolával való kapcsolat er sítése, iskolakészültség mélyítése.
Ajánlott megel Iskolai témájú beszélgetések, fényképek nézegetése.
anyag A tanító néni látogatása, tarisznyaszövés, gregorián dalok hallgatása.
Eszközök CD- lejátszó, papír, olló, ragasztó, drót, szalagok, botok, nyárs,
kend .

Vázlat Szent Gergely kimagaslik a pápák sorából. A gregorián zene


elnevezés neki állít emléket. Régen Gergely napon az ifjak és a
gyerekek katonást játszottak, a falut körül lovagolták és iskolába
toboroztak, énekelve új diáktársakat hívtak az iskolába. Ezt a szokást
nevezték Gergely - járásnak, ami egyúttal tavaszünnep is volt.
„Gergely megrázza szakállát” azaz az napján még eshet a hó, de
utána bízvást jön a tavasz, lehet vetni, palántázni.

Id jóslás:” Gergely – napja ritka, hogy jó ,hideg, szeles, sokszor van


hó”.

A gyerekekkel püspöksüveget készítünk és fegyvereket /papír


kardot/ a katonáknak. Kiszámolóval kiosztjuk a szerepeket és
eljátsszuk az iskolába hívást.

„ Gyertek – gyertek iskolába


Öltözzetek papruhába
Inc- pinc L rinc,
Te vagy odakint.”

5
A pápai süveg

Készülnek a kardok

6
MESE- VERS
„FÉSZEKLAKÓ CSICSERG K”

Téma Hárs Ern : Iskolába megy a bíbic

Szólás:
A madarat tolláról, embert barátjáról ismerik meg.
Minden madár ismeri a maga fészkét.
A tevékenység Az új vers bemutatása
célja Fogalomb vítés, beszédkészség fejlesztés.
A tevékenység A vers bemutatása.
feladata Az iskolai élettel kapcsolatos kíváncsiság felébresztése.
Ajánlott megel Madarakról szóló versek, mondókák, énekek felelevenítése / Nemes
anyag Nagy Ágnes: Hóesésben, Madarak voltunk… , Ágon ugrált a veréb./
Vízi madarak és szárazföldi madarak közös vonásai, fészkel helyük,
szaporodásuk.
Eszközök Papír, olló, ragasztó, madarakat ábrázoló képek, berendezési tárgyak
Vázlat Madárformák színezése, nyírása. Az iskolásokkal készült régebbi
fényképek nézegetése.
A vers élményszer bemutatása.
A „madarakkal” fészkeket építünk, ahonnan kirepülnek. Hely keresése
a fészekben.”
Fecskék a dróton”- egyensúlyozó játék.
A szólás bemutatása.
Beszélget kör: a saját családjukban mennyi „kismadár” van? A
családból hová mennek, ha már nagyobbak lesznek? Hová megy az
óvodás, ha „kin tte már az óvodát”? Az iskolástestvér mesél e az
iskoláról? Ki mit tud az iskoláról?
Rajzoljuk le az iskolát.
Képességfejlesztés

Képesség fajták Differenciálási szintek


I. II. III.
Értelmi Figyelem és képzelet Produktív képzelet Azonosságok és
képességek fejlesztése a vers fejlesztése a versben különböz ségek
élményszer szerepl madarak felfedezése egymás
bemutatásával. rajzolásával, munkájának
Fogalomismeret színezésével. megtekintése során.
vítés a madarak Emlékezet fejlesztés Alak – háttér
nevének a madarak diszkrimináció
megismerésével. lakóhelyének fejlesztése a képek
megnevezésével. kiválasztásával.
Figyelem fejlesztése a
madárhangok
kiválasztásával.
Gondolkodás
fejlesztés a kakukk
idegen fészekben
történ tojásrakásával

7
A bíbic színezése

Beszélget kör

8
Matematika

TÉMA TOLLTARTÓK
Iskolába megy a
„Bíbic”
A tevékenység célja Hosszabb, rövidebb relációk fogalmának er sítése
Színek gyakorlása
A tevékenység feladata Különböz hosszúságok, színek létrehozása, összehasonlítás.
Következtetések levonása. Szóbeli ítéletalkotás.
Ajánlott megel Színes ceruzák rendezgetése, kifaragása.
tevékenység
Megfigyelésük faragás el tt és után.
Eszközök Karton, különböz hosszúságú színes ceruzák, színes papír, olló,
ragasztó.
Vázlat - Különböz nagyságú tolltartókat készítünk kartonból.
Megfigyeljük, melyikbe milyen hosszú színes ceruzát
tehetünk bele. Megállapítjuk, hogy a hosszabb ceruzák nem
férnek bele a kis /rövid/ tolltartóba, a nagyba mindegyik
belefér.
- Vágjunk ki keménypapírból különböz hosszú
ceruzaformákat, színezzék ki kedvükre és töltsék meg
tolltartójukat. Hasonlítsuk össze, melyik szín ceruzából
készült több, kevesebb, rövidebb, hosszabb?

9
Tématerv javaslatok 5-6 éves gyermekek számára

Képességfejlesztés
Képességfajták Differenciálási szintek
I. szint II. szint III. szint
Értelmi - Az osztályozás - Színes ceruzák - Az osztályozás
veletének hosszának és veletének
gyakorlása, a színes használhatóságának gyakorlása a színes
ceruzák hosszúság összehasonlítása: ceruzák hosszúság
szerinti melyikkel tudunk több szerinti
csoportosításával képet kiszínezni, csoportosításával.
rajzolni, melyik tart
- Színes ceruzák, tovább? - Emlékezet
tolltartók mérésével fejlesztése, annak
összehasonlítások - Melyikb l fér több a felidézése, ki milyen
végzése és tolltartóba? szín ceruzákat
következtetések készített a tolltartóba.
levonása: rövid - Ok-okozati
ceruza, nagy és kis összefüggés, melyiket - Ok- okozati
tolltartó, hosszú jobb megfogni, összefüggés
ceruza nagy tolltartó. melyikkel jobb felismertetése a
színezni? ceruzák hosszúsága és
a munka id tartama
között: rövid ceruza,
rövidebb id
- hosszabb
ceruza, hosszabb id .
Szociális - A színes ceruzák - Rácsodálkozás, A tevékenység
tolltartóba közös élmények folyamán iskolával
rendezgetése során a átélése egymás kapcsolatos
színekkel kapcsolatos munkájának, élményekre hangolódás
élmények „tolltartójának”
felelevenítése. megtekintésével.
Kommunikáció - Nyelvi - Szókincsb vítés az - Beszédértés
(verbális,nonver kifejez képesség iskolával kapcsolatos képességének
bális) fejlesztése a színes kifejezések fejlesztése az ok-
ceruzák méreteinek és gy jtésével, okozati összefüggések
színének megbeszélésével felismerése során
megnevezésével. (osztály,padok,könyv, tapasztalatok
munkafüzet…) megfogalmazásával.

Testi Finommotorikus Finommotorika Szem-kéz koordináció


képesség fejlesztése a fejlesztése a fejlesztése papírceruzák
ceruzák papírceruzák nyírása, színezése,
rakosgatása,egymásho színezése által. ragasztása, tolltartóba
z illesztése során. illesztése során.

10
Készülnek a tolltartók

Vajon melyik fér bele?

11
ZENEVARÁZS

l. TÉMA: HÁTUNKON AZ ISKOLA TÁSKA

1.
Dal: Autó, vonat…(ÉNO: )
Énekeljük úgy:
- ahogyan nehéz táskával megyünk iskolába,
- aztán könny táskával megyünk . (lassú – gyors)
- jókedv en megyünk,
- szomorúan megyünk. (hangos- halk)
Névéneklés

2.
Zenehallgatás:W.S.: Se hall, se lát Dömötör….
Ének: Halász Judit

Instrukció:
Képzeljétek el, hogy ti vagytok „Dömötör”,mozogjatok kedvetek szerint az énekre.
Eszköz: CD- lejátszó
A foglalkozás célja a közös mozgás, a zenei önkifejezés skálájának szélesítése.
Történések megbeszélése.

12
Mozognak a „Dömötörök”

„Iskolába megyünk holnap…”

13
VIZUÁLIS NEVELÉS

TÉMA FECSKÉK A DRÓTON


Iskolába megy a
„Bíbic”
A tevékenység célja - A gondolkodási m veletek gyakorlása a vizuális foglalkozás
közben.
- A már meglév , vagy kialakítandó rajzi képzetek forma-
világának fejlesztése.
- Díszítés élményének átélése munka közben.
A tevékenység feladata - A foglalkozás el tti motiválás kapcsán alkalmazzák önálló-
an, vagy segítséggel a formai és színbeli kombinációkat.
- Vizuális memória fejlesztése.
- A rajzlap felületén való tájékozódás gyakorlása
Ajánlott megel - Madarak képeinek nézegetése (költöz madarak – fecske,
tevékenység
gólya – évszak változás…)
- „Fecskét látok…” c. dal énekelgetése.
- Feladatlapon a vonalvezetés gyakorlása, szaggatott vonalak
összekötésével. ( fecskék a dróton)
Eszközök - Rajzlap, ecset, festék
Vázlat - „Fecskét látok…”c. dallal motiválunk.
- Biztassuk a gyermekeket,hogy a villanydrótra fessék le a
visszaérkezett kis fecskéket.

14
TÉMATERV JAVASLATOK 5-6 ÉVES GYERMEKEK SZÁMÁRA

Képességfejlesztés
Képességfajták Differenciálási szintek
I. szint II. szint III. szint
Értelmi A testséma ismeret Vizuális memória és a Gondolkodási
vítése, a képzelet és vizuális ritmus képességek fejlesztése
az emlékezet fejlesztése a kis az elkészült képen
fejlesztése a rajzlap fecskék megjelenítése számlálás, Ítélet
felületén való során. alkotás: több,
tájékozódás közben kevesebb, kisebb,
nagyobb.(madár)
Szociális A közös kép Legyenek érdekl ek Saját és társaik
nézegetés, az együttes egymás munkái iránt. munkáját reálisan
éneklés örömének Segítsék, bátorítsák értékeljék.
átélése azokat a társaikat, Tudjanak örülni a
akik nem szívesen másik sikerének és ezt
végeznek vizuális fejezzék is ki, az
jelleg tevékenységet. elkészített
festményekb l készült
kiállítás alkalmával.
Kommunikáció Szókincsb vítés a Beszédkészség Szókincsb vítés,
ráhangoló ének fejlesztés a munka beszédkészség
dalolgatásával. közbeni beszélgetés fejlesztés :
A képek nézegetése alkalmával: madarak, Beszélgetés az évszak
közben, a madarak fecske tulajdonságai, változásról, a tavasz
nevének életmódja. jellemz jegyeir l.
ismételgetésével. A fecske miért költöz
madár?
Testi Nagymozgás A finommozgás Finommotorika, szem-
fejlesztés a madarak fejlesztése a helyes kéz koordináció
mozgásának eszközfogás és a fejlesztése a fecskék
utánzásával. síkban való téri vonalon (pontos)
Finommozgás tájékozódás elhelyezése által.
fejlesztése a laza alkalmával.
eszközfogás
gyakorlása közben

15
Fecskék a dróton/Szabó Kristóf alkotása/

Az alkotás” lázában”

16
MOZGÁSFEJLESZTÉS 5- 6 -7 ÉVES GYERMEKEK SZÁMÁRA

TÉMA LABDAVEZETÉS ÉS – ADOGATÁS TÁRSHOZ EGYKEZES


FELS DOBÁSSAL, LABDALEÜTÉS TÁRSHOZ, KIDOBOTT
LABDA UTÁN FUTÁS, ELFOGÁS
Eszköz 2 tornapad – 10 cm átmér léglabda
Vázlat Járás: - labdavezetéssel körben, a padok körül – oldalirányú haladás
a paddal szemben, keresztlépés térdrúgózással, jobb láb el l
keresztben, labda mells középtartásban.
Futás: padok körül jobb, ill. bal kézzel testhez szorított labdával
szervezés: padok széthúzása
tovább: futás tovább padok között labdavezetéssel, visszakanyarodás
a padok mögött testhez szorított labdával.
Gimnasztika: - nyújtott ülésben labda boka közé szorítása,
kartámasszal a test mögött lábemelés, labda leejtése a talajra, elfogás
lábbal.
gyakorlat: haladás párokban, egymással szemben 2-2 padpáron,
visszakanyarodás a padok mögött.
- két kezes labdaátadás fej fölött, társhoz,
- egykezes fels dobás törzscsavarás társhoz
- labdaleütés társhoz
- ívesen el redobott labda után futás, 1 lepattanás után elkapás
( lásd 72. ábra)
Szervezés: a padokat eltávolítjuk.
Játék: Kidobó ( futójáték labdával)
Egy labdát feldobunk a tér közepén. Bárki elkaphatja és kidobhatja
vele a társát. Akit a labda megérintett, kiesik a játékból. Aki
megszerezte a labdát, igyekezzen mihamarabb megcélozni vele
valakit, mert a többiek ezalatt messzire elfutnak. Labdával a kézben
nem lehet futni. Az utolsó bent maradó a gy ztes.
Levezetés: labdavezetés váltott kézzel.
Képességfejlesztés
Értelmi képességek Testséma fejlesztés: oldalak er sítése, testrészek érintése labdával.
fejlesztése
Verbális fejlesztés Keresztlépés kifejezése
Testi képesség Tér –és izomérzékelés fejlesztése eldobott labda után futás, elkapás
(nagy mozgásfejlesztés).
Szem kéz koordináció fejlesztés léglabda elkapásával, megadott
irányba dobással.

17
CSALÁDI NAP AZ ÓVODÁBAN

A tevékenység célja A gyermekek iskolai beilleszkedésének közvetett el segítése.


A család – óvoda - iskola együttm ködésének er sítése, a szül k
bizalmának növelése az intézmények felé.
A tevékenység Az iskolai élet vonzóvá tétele a szül k és gyermekek számára.
feladata: Pozitív énkép, önbizalom, önfegyelem, önállóság, szabálytudat,
együttm ködés, kommunikációs képesség fejlesztése a játékok
során.
Megel Iskolalátogatás, közös szül i összejövetel a tanító nénivel, iskolások
tevékenységek látogatása.
Eszközök Labdák, babzsákok, padok, kosarak, kanál, dió, gombok, gyöngyök,
kockák, puzzle játékok, papír, ceruzák, sz nyegek, anyagból készült
mászó hengerek, talicskák, szivacsok, poharak, szörp.
Vázlat A terem berendezése az ügyességi játékokhoz, néz tér biztosítása.
A szül és iskolások köszöntése verssel( Magyar házban a …, közös
éneklés- Egy boszorka van…).
Labdás ügyességi játék: szül , gyermek egy pár - homlokkal labdát
visz megkerülve egy akadályt. Iskolás, óvodás egy pár, párokban
versenyeznek egymással
Babzsákkal pontgy jt játék: gyermek céloz, anya elkapja, aztán
csere. Iskolással ismétl dik a játék.
„Kötéltáncos”- bizalom játék: Gyermek bekötött szemmel a padon
halad, az anya fogja a kezét. Iskolás párral ismétl dik a játék.
Szörpivó verseny mindenkinek.
Kanálban dióviv verseny akadálykerüléssel: párokban
kézfogással Szül - gyermek, iskolás- óvodás.
Gyöngyf verseny egyénileg.
Gombfelvarró verseny: az óvodás fogja az anyagot, a szül varrja
a gombot, az iskolás számolja az eredményt (csapatjáték).
Gyorsasági játék: anyaghengerben tovahaladás el re, egyéni
versengés
Gyorsasági csapatjáték: talicskában labdaszállítás
akadálykerüléssel id re ( egy csapatban 3 óvodás,3 iskolás-két
csapat egyszerre játszik).
Csapatjáték- puzzle kirakó: óvodás, iskolás, szül egy csapat (az
gy z, aki legel ször elkészül).
„ Szorgos hangya”- kockahordó verseny: Óvodás, iskolás, szül
egy csapat, a kockákból egyszerre csak egyet lehet elszállítani
megadott helyre, id re. Az a csapat nyer, aki a legtöbbet gy jtött a
kockákból
(közös számlálgatás a végén a tanító nénivel).
„Tutajos játék”: Ül csúszás a szivacsokon- át a folyón-az gy z,
aki legel bb ér a túlsó partra (óvodás- iskolás, szül k- óvón k).
„Ceruzavarázsló ”: Rajzverseny - az a nyertes, aki a legtöbb
ceruzát tudja lerajzolni megadott id alatt a papírjára.

18
A verseny heve

Na, hol van anyu?

19
Vajon bele férsz – e?

Elkészülni! Vigyázz! Rajt!

20
ÖSSZEGZÉS

A témahét megvalósítása a Nyuszi csoportban 24 f vel történt, ebb l iskoláskorú gyermekek


száma 7 f . Nekik terveztük a tevékenységeket a március 12.-i hétre, a víz modulon belül.
Néphagyomány rzésünkben eddig is folyamatosan megjelent az iskolalátogatás, mint
tevékenységforma, de ilyen komplexen most sikerült megvalósítani a Kompetencia alapú
óvodai nevelés programcsomag hatására. A témahét napi terveinek elkészítését a sokrét
adatgy jtés, valamint eszközök begy jtése el zte meg, ez eredményezte a sikeres kivitelezést.
Nagy segítségünkre voltak a szül k a program megvalósulásában: eszköz felajánlásokkal,
munkájukkal és jelenlétükkel.
A megel tevékenységgel, a Tanító néni látogatásával, iskoláról történ beszélgetéssel,
képek nézegetésével, (közösen tartott ünnepeink az iskolásokkal), dalokkal ráhangoltuk a
gyermekeket a témára. Fokozta ezt a készültséget a néphagyományra épül „Gergely járás”
eljátszása és a hozzá kapcsolódó játékok, melynek következtében a gyermekek örömmel
várták az iskolalátogatást. Az általuk készített ajándékokkal érkeztünk meg az iskolásokhoz,
a szül k kíséretében. Az ott szerzett pozitív élmények hatására a hét hátralév részében
nagyon sokat és szívesen „dolgoztak”. Jól beleéltük magunkat az iskolások életébe, tolltartót
készítettünk, verseltünk, énekeltünk, festettünk, táncoltunk, iskolatáskát „cipeltünk”,
egyszóval JÁTSZOTTUNK! A témahét lezárása mindenkinek - óvodásoknak, iskolásoknak,
szül knek, tanító néninek és nekünk egyaránt felejthetetlen emlékké vált a családi nap
megrendezése.
A színes és tartalmas programok eredményeként gyermekeink és szüleik iskolához való
viszonya pozitív irányú lett. Ezen a héten fejl dhetett vizuális észlelésük, figyelmük,
formafelismerésük, összehasonlítási képességük, emlékezetük. A komponáló képesség
fejlesztése, a szárnyaló fantázia megvalósítása beszédkészség fejlesztése, látásmód alakítása,
szín, forma, tapintás érzékelés fejlesztése mind-mind megvalósítható volt. Egyre hosszabb
ideig voltak képesek részesei lenni a kezdeményezéseknek, nekünk pedig kihívást jelentett a
sokoldalú megközelítés lehet sége. A kooperatív technikák alkalmazásával nem csak a
gyermekek együttm ködése valósult meg, hanem a mi kett nk összehangolt munkája is.
Számos felvételt készítettünk a játékokról, tevékenységekr l és nagyon nehéz volt
kiválasztani bel lük a legjobbakat, melyekkel illusztráltuk a közös munkát. Az újszer
dokumentálás miatt mindegyik kedves volt számunkra. A képek kiválogatásába örömmel
kapcsolódtak be a szül k és a gyermekek is, e közben tartalmas beszélgetések alakultak ki,
mélyültek érzelmeink egymás iránt.
Úgy érezzük, hogy gyermek és feln tt számára egyaránt élményt nyújtó volt ez a hét, azt
kívánjuk minden kedves olvasónknak, hogy sok ilyen sikeres hete legyen, mint a miénk volt!

„ Reggel rám köszönt”

Reggel rám köszönt a fecske:


„Hová mész, te gyerekecske?”
Mondom neki:”Hallod fecske,
Nem vagyok már gyerekecske,
Fejszém vágtam keményfába,
Sietek az iskolába.
Iskolás lesz majd bel lem,
Sokat tanulhatsz majd t lem!
(Weöres Sándor)

21

You might also like