You are on page 1of 3

LESFORMULIER

Noordelijke Hogeschool Leeuwarden


Instituut Educatie en Communicatie
Afdeling Talen
Naam student
Naam coach
Naam NHLdocent

: Rianne Hansma &


Amarins Jager
: Lysbeth Bakker
:
Evie Walsma & Edith de
Vries

wg/gm/jh/00

School : Nordwin College Leeuwarden


Klas

: MBO-4

Aantal lln.: 20

Datum : ..

LESOPDRACHT: De leerlingen werken zelfstandig aan de opdrachten op de website.

Les van van 45 minuten, ze kunnen zelfstandig werken aan opdrachten op de


website.

LESDOEL(EN): (in termen van eindgedrag)

KERNDOEL(EN):

De leerlingen zijn individueel op een actieve manier bezig met het


oefenen van vaardigheden naar keuze die zij willen verbeteren door
opdrachten te maken op de website.

LEERSTOF:

Website: http://mbo-dairyfarming.weebly.com

Belangrijke keuzes/ overwegingen voor de lesopzet (beginsituatie, werkvormen, rol


leerling/docent, lesstof in de leergang, te verwachten knelpunten, persoonlijke
leerdoelen):
Beginsituatie:
De studenten zitten in het vierde jaar van MBO-4 veehouderij. Ze hebben al vaker
geoefend met de skills, maar vinden dit nog erg lastig. Ook het Engels spreken en lezen
blijft lastig. De leerlingen zijn ook gewend om zelfstandig aan het werk in het OLC. De
leerlingen kunnen nu ook achter de computer zelfstandig werken aan de vaardigheden die
zij willen verbeteren.
Materialen:
Website
Computers
Oordopjes/koptelefoon
Knelpunten:
Het Engels op de Website
Concentratie van de leerlingen

Rumoerigheid

Doen voor aanvang van de les (bijvoorbeeld kopiren, OHP klaarzetten):


Tijd

Functie
lesdeel *

0-5

Introductie

5-40

4-45

Oefenfase

Afsluiting

Lesopzet

Leerling activiteit

Docentactiviteit

Leer-/hulpmiddelen

Luisteren, vragen
stellen

Uitleggen, vragen
beantwoorden

Leerlingen uitleggen wat de bedoeling is


Zelfstandig werken aan de website aan de vaardigheden die zij
willen oefenende
Regels vertellen > oordopjes, stilte, geconcentreerd
Als je speaking wilt oefenen, melden bij de leraar
Als je hulp nodig hebt, kun je mij vragen
Zijn er nog vragen?

Leerlingen aan het werk zetten


Eventuele ondersteuning bieden waar nodig
Opdrachten nakijken van leerlingen die dat willen

Rond lopen, hulp


bieden, nakijken

Website

Aan het werk,


opdrachten maken

Luisteren, vragen
stellen

Les afsluiten, vragen


beantwoorden

De les afsluiten
Vragen of alles is gelukt, zijn er nog vragen?
De computers afsluiten

You might also like