You are on page 1of 5

Prowadzcy zajcia

KONSPEKT ZAJ INDYWIDUALNYCH


Z GRY NA FORTEPIANIE
PRZEPROWADZONYCH W DNIU 22.04.2017 r.
STUDENT STUDIW LICENCJACKICH

Temat lekcji; Opanowanie pynnej gry w poczeniu obu rk w utworze F.Chopin


Prelude E-moll

Cele lekcji;
-poczenie obu rk w graniu utworu
-pynno gry
-bezbdna realizacja tekstu

Czas trwania lekcji; 45 min

Przebieg lekcji;

1. Cz wstpna czas trwania 15 min


-rozegranie si na zadanych gamach C-dur i A- moll
- zagranie wolno gam i jeszcze raz z poprawionymi palcami
-sprawdzenie poprawnoci tekstowej w obu rkach w utworze

2. Cz gwna- czas trwania 20 min


-we wolnym tempie zagranie dwoma rkami
-jeszcze raz przegranie osobno lewej rki
- zagranie razem pynniej ze zwrceniem uwagi na bezbdno tekstu pauzy i
artykulacja
-zwrcenie uwagi na swobod przenoszenia rki
-zagranie w caoci

3. Cz kocowa-czas trwania 10 min


- omwienie zada do wykonania w domu ( wolno przegra osobno i pniej
sprbowa razem, zwrci uwag na lew rk, goszy w akordach, nauczy si
pierwszej linijki na pami, zastanowi si nad zrnicowaniem dynamicznym utworu i
owkiem zaznaczy to w nutach)

Prowadzcy zajcia Diego Jose Gorzynski


KONSPEKT ZAJ INDYWIDUALNYCH
Z GRY NA FORTEPIANIE
PRZEPROWADZONYCH W DNIU 17.05.2017 r.
STUDENT STUDIW LICENCJACKICH

Temat lekcji; Opanowanie w tempie Scarlatti Sonata d-moll K9 L-413 i nauczenie si


nowych gam A- dur i d- moll

Cele lekcji;
- doprowadzeni do tempa utwr
-poznanie nowej gamy i nauczenie si gra melodyczn rozbienie
-osignicie gry w pulsie rwnoczenie realizujc dynamik i artykulacje

Czas trwania lekcji; 45 min

Przebieg lekcji;

1. Cz wstpna czas trwania 20 min


- omwienie nowych gam- palcowanie, ilo krzyykw
- wolne zagranie gam i pasaw
- zapisanie gamy melodycznej w zeszycie i podpisanie palce
-najpierw pojedynczo rkami zagranie a pniej razem bardzo wolno

2. Cz gwna czas trwania 20 min


- sprawdzenie zadania domowego przegranie pierwszej linijki na pami
-skorygowanie bdw tekstowych
- omwienie dynamiki
-zagranie jeszcze raz z zwrcenie uwagi na realizacj dynamiki
- wiczenia rwno grania gam w obej rce

3. Cz kocowa- czas trwania 5 miniatur


-Praca domowa wiczenia utworu z metronomem, wywiczy gam melodyczn
-wpisanie uwag i zada do zeszytu

Prowadzcy zajcia Diego Jose Gorzynski


KONSPEKT ZAJ INDYWIDUALNYCH
Z GRY NA FORTEPIANIE
PRZEPROWADZONYCH W DNIU 17.05.2017 r.
STUDENT STUDIW LICENCJACKICH

Temat lekcji; Opanowanie pynnego ruchu lewej rki i wprowadzenie legato w


Traumerei Schumana

Cele lekcji:
-swobodne przenoszenie lewej rki w akordach
-wywiczenie gry caych akordw w lewej rce
-wprowadzenie pojcia legato

Czas trwania lekcji; 45 min

Przebieg lekcji:

1.Cz wstpna-15min
- rozegranie si na gamie F-dur i d-moll

2. Cz gwna- 25 min
- wywiczenie samej lewej rki pocztkowe same akordy pniej ca partie rki
lewej
- omwienie pojcia legato i zagranie uczniowi fragmentu utworu
- porozmawianie z studentem na temat utworu, gdzie by zaproponowa zwolnienia a
gdzie przyspieszenia
- zagranie przez ucznia

3.Cz kocowa- 5 min


- Praca domowa: powiczenie prawej rki zgodnie z uwagami na lekcji, przemylenie
porzdnie legato
-wpisanie uwag i zadania domowego do zeszytu

Prowadzcy zajcia Diego Jose Gorzynski


KONSPEKT ZAJ INDYWIDUALNYCH
Z GRY NA FORTEPIANIE
PRZEPROWADZONYCH W DNIU 10.05.2017 r.
STUDENT STUDIW LICENCJACKICH

Temat lekcji; Opanowanie pynnoci w Preludia e-moll J.S.Bacha

Cele lekcji;

- selektywne i pynne granie przebiegw


- rwne granie szesnastek z poczeniem semek w lewej rce
- poprawna realizacja dynamiki

Czas trwania lekcji; 45 min

Przebieg lekcji;

1. Cz wstpna- czas trwania 15min


-rozegranie si na gamach G- dur i e- moll - w szybszym tempie.
-zagranie caego utworu sprawdzenie postpu od ostatniej lekcji

2. Cz gwna czas trwania 25 min


- powiczenie staccato szybkich przebiegw aby wzmocni palce
- wystukanie obiema rkami rytmu, po bezbdnym wykonaniu przeniesienie efektw
do gry
- granie samych przebiegw praw
-zwrcenie uwagi aby jeszcze bardziej rnicowa dynamicznie fragmenty utworu

3. Cz kocowa- czas trwania 5 min


- Praca domowa: powiczy przebiegi i rytmy tak jak na zajcja, wiczy lew rk.

Prowadzcy zajcia Diego Jose Gorzynski


KONSPEKT ZAJ INDYWIDUALNYCH
Z GRY NA FORTEPIANIE
PRZEPROWADZONYCH W DNIU 10.05.2017 r.
STUDENT STUDIW LICENCJACKICH

Temat lekcji; Rozwizanie problemw technicznych, puls i artykulacja w Rondo


Sonata k.331. A.Mozarta

Cele lekcji;

- swoboda w graniu
- selektywne wygrywanie kadej nuty
- zdyscyplinowane trzymanie pulsu

Czas trwania lekcji; 45 min

Przebieg lekcji;

1. Cz wstpna- czas trwania 15min


-rozegranie si na gamach C- dur i A- moll
-poprawienie bdw

2. Cz gwna czas trwania 25 min


- przegranie w rednim tempie pierwszej strony z pilnowaniem pulsu
- omwienie napicia harmonicznego w utworze i prbowanie grania z kierunkiem lecz
w pulsie
- omwienie Bas Albertiego

3. Cz kocowa- czas trwania 5 min


- Praca domowa: grania utwr w wolnym tempie z zwrocenie uwagi na puls.

You might also like